• 1402/09/11 - 18:05
  • - تعداد بازدید: 195
  • - تعداد بازدید کنندگان: 186
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه

تقدیر از پزشکی که انسانیت را معنا بخشید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از پزشکی که داوطلبانه برای جراحی اورژانسی مادری به شهریار رفته بود تقدیر کرد.

319862.mp3 تقدیر از پزشکی که انسانیت را معنا بخشید

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران ، دکتر پدرام حبیبی نصر رزیدنت ارولوژی بیمارستان هاشمی نژاد درباره حضور داوطلبانه خود در بیمارستان امام سجاد شهریار و انجام عملی اروژانسی توضیح داد.

وی  انجام این عمل را این گونه تشریح کرد:

مادر 30 ساله ای که در بیمارستان امام سجاد شهریاربرای عمل زایمان طبیعی بستری شده بود پس از به دنیا آوردن فرزندش دچار خونریزی شدید شد و وضعیت وی رو به وخامت رفت.  پزشکان بیمارستان برای مهار خونریزی و حفظ جان بیمار اقدام به هیسترکتومی (برداشتن رحم مادر ) کردند اما در حین عمل به حالب ها آسیب رسیده بود و پزشکان درخواست حضور هر چه سریع تر یک متخصص ارولوژی برای کمک به بیمار را داشتند.

به همین منظور سوپروایزر بیمارستان امام سجاد شهریار از ستاد هدایت معاونت درمان درخواست کمک کرده بود و اذعان داشت با وجود تلاش بسیار ،موفق به یافتن متخصص ارولوژی در شهریار نشده است. 

دکتر حبیبی افزود در ساعت 1.5 شب ستاد هدایت از بیمارستان هاشمی نژاد درخواست کمک کرده بود که وی در حال گذراندن شیفت در این بیمارستان بود و بی درنگ برای حضور در عمل جراحی اعلام آمادگی کرد و سریعا به بیمارستان امام سجاد شهریار رفت.

وی تشریح کرد:با کمک تیم جراحی حاضر در اتاق عمل حالب دو طرف بیمار را شناسایی کرده و اقدام به آزاد سازی حالب ها کردم سپس به واسطه یورتروسکوپی با دروبین داخل حالب ها را مشاهده و آسیب حالب راست را با گذاشتن سوند دبل جی مهار کردم و حالب سمت چپ را هم کتتر حالبی گذاشتم .

لازم به ذکر است تنگی حالب باعث مشکل در دفع ادرار و نارسایی کلیه خواهد شد که خوشبختانه عمل این بیمار موفقیت آمیز بود.

حبیبی گفت : پس از اتمام عمل از شهریار به بیمارستان هاشمی نژاد برگشتم ساعت نزدیک 6 صبح بود و من تمام شب در حال جراحی بودم با این وجود باز هم به اتاق عمل رفتم تا بتوانم بیمار دیگری را جراحی کنم.

گفتنی است دکتر علی مشکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران ، پس از اطلاع از فداکاری این پزشک به بیمارستان هاشمی نژاد رفت و در حضور دکتر سید مرتضی باقری رییس بیمارستان از وی تقدیر کرد.

  • گروه اخبار : اخبار,اطلاعیه
  • کد خبر : 319862
:
کلیدواژه ها
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر

Template settings